fbpx

Marcin Piszcz

Radca prawny, wspólnik zarządzający. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu.

Praktykę zawodową rozpoczął w roku 1992 pracując w Biurze Usług Konsultingowych i Obsługi Kapitału „BUKOK”. W roku 1996 złożył egzamin sędziowski w Sądzie Apelacyjnym w Poznaniu.

Od 1997 roku wykonuje zawód radcy prawnego, współpracując z Doradztwem Gospodarczym DGA S.A. jako Dyrektor Departamentu Prawnego. Od 1999 roku wspólnik w Kancelarii Prawnej Piszcz i Wspólnicy sp. k.

W latach 2000 – 2003 wykładowca w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Członek rad nadzorczych spółek kapitałowych. W roku 2013 otrzymał statuetkę „Profesjonalisty Forbesa”, zajmując pierwsze miejsce wśród radców prawnych w Wielkopolsce w konkursie Profesjonaliści 2013 organizowanym przez magazyn Forbes.

W czasie swojej praktyki zawodowej uczestniczył w wielu prestiżowych projektach z zakresu fuzji i przejęć, kierował licznymi projektami z zakresu partnerstwa publiczno-prywatnego. Doradzał Skarbowi Państwa oraz samorządom terytorialnym w procesach restrukturyzacji, konsolidacji i prywatyzacji.

Marcin Piszcz Wspólnik zarządzającyRadca prawny marcin.piszcz@piszcz.pl Tel: +48 61 859 44 44 Języki: angielski
  • kierował kilkudziesięcioma projektami z zakresu łączeń, fuzji, przejęć oraz restrukturyzacji, w szczególności w sektorze energetycznym, budowlanym i transportowym;
  • autor koncepcji przekształcenia kilkudziesięciu spółdzielni w spółki prawa handlowego;
  • doradca prawny podmiotów sektora transportu publicznego w zakresie kompleksowej organizacji ich funkcjonowania;
  • doradza z zakresu prawa energetycznego;
  • prelegent podczas licznych szkoleń, seminariów i konferencji.