fbpx

Aktualności

Wiosenne porządki w danych

21 marca, 2017

W naszej praktyce świadczenia pomocy prawnej wielokrotnie spotykamy się z marginalizowaniem kwestii właściwej ochrony danych osobowych. Problem dotyczy w równej mierze wszystkich – podmiotów publicznych i prywatnych, dużych firm i działalności prowadzonych w formie jednoosobowej.

W niektórych przedsiębiorstwach liczba gromadzonych danych jest niewielka, w wielu firmach zbiera się wyłącznie głównie dane pracowników, byłych pracowników, kandydatów do pracy i kontrahentów. Zdarzają się jednak jednostki albo całe struktury powiązanych ze sobą podmiotów, w których zasoby danych osobowych są pokaźne i obejmują dane klientów sklepów internetowych, posiadaczy kart stałego klienta, abonentów newsletterów, osób kontaktujących się z przedsiębiorcą poprzez infolinię, pracowników albo współpracowników spółek grupy kapitałowej.

W tym kontekście i biorąc pod uwagę rosnącą w społeczeństwie świadomość prywatności oraz chęć jej ochrony chcielibyśmy poddać Państwa uwadze przygotowany przez specjalistów naszej Kancelarii produkt.