fbpx

Prawnik w Zespole ds. korporacyjnych

Data ogłoszenia: 09.04.2024 Lokalizacja: Poznań

Zakres obowiązków

  • obsługa prawna organów spółek, w tym m.in. bieżące doradztwo i analizy prawne w sprawach z zakresu prawa gospodarczego, obsługa posiedzeń organów spółek i zgromadzeń wspólników/walnych zgromadzeń,
  • udział w badaniach due diligence,
  • wsparcie w transakcjach nabycia/zbycia przedsiębiorstw, ich zorganizowanych części, akcji/udziałów w spółkach i innych istotnych aktywów,
  • wsparcie w reorganizacjach spółek i grup spółek, w tym m.in. w tworzeniu i zmianach struktur holdingowych, łączeniach, podziałach i przekształceniach, zakładaniu i likwidacji spółek, oddziałów itp.
  • wsparcie w toku sporów korporacyjnych,
  • sporządzanie projektów opinii prawnych w obszarze prawa gospodarczego,
  • sporządzanie wniosków w postępowaniach rejestrowych,
  • sporządzanie i opiniowanie umów z zakresu prawa gospodarczego, wsparcie w negocjacjach,
  • współpraca z członkami innych zespołów w przygotowywaniu interdyscyplinarnych opinii prawnych,
  • realizacja innych zadań ustalonych przez kierownika Zespołu w podanym zakresie kompetencyjnym.

Wymagania

  • doświadczenie w obsłudze klientów w zakresie prawa spółek (atutem będzie doświadczenie w większych projektach kapitałowych),
  • mile widziany status aplikanta radcowskiego,
  • dobra znajomość prawa spółek i prawa umów gospodarczych oraz wysoka motywacja do rozwoju merytorycznego w tym zakresie,
  • dodatkowym atutem będzie znajomość języka angielskiego lub innego języka obcego, pozwalająca na swobodną komunikację z klientem,
  • bardzo dobre umiejętności komunikacyjne,
  • bardzo dobra organizacja pracy własnej,
  • sumienność i odpowiedzialność.

Oferujemy

  • możliwości rozwoju merytorycznego,
  • pracę z jasnym podziałem obowiązków i określonymi perspektywami rozwoju,
  • kulturę feedbacku i wsparcie pozostałych członków zespołu,
  • wpływ na ergonomię pracy, w tym wykorzystanie narzędzi legal automation.
  • możliwość finansowania aplikacji (dodatkowa umowa),
  • długoterminowy rozwój współpracy (również po uzyskaniu uprawnień zawodowych),
  • pakiet sportowy Mulitisport wraz z dofinansowaniem.

Jak przygotować zgłoszenie

Pamiętaj, żeby umieścić w zgłoszeniu klauzulę RODO i dać nam znać, czy interesuje Cię tylko aktualne ogłoszenie, czy możemy przechowywać Twoje dane dłużej – na potrzeby kolejnych rekrutacji w Zespole ds. korporacyjnych lub innych zespołów Kancelarii. Zanim prześlesz nam swoje dokumenty aplikacyjne, zapoznaj się z zasadami przetwarzania przez Kancelarię danych osobowych (informacje znajdziesz na stronie internetowej pod adresem:  https://piszcz.pl/pl/polityka-bezpieczenstwa/ – jeżeli trafi do nas Twoje zgłoszenie przyjmiemy, że masz już tę lekturę za sobą.

I na koniec

Staramy się dawać informację zwrotną co do wszystkich otrzymanych zgłoszeń, ponieważ jest dla nas ważne żeby jasno sformułować wzajemne oczekiwania i nie zostawiać Kandydatów w zawieszeniu. Jeżeli nie zaprosiliśmy Cię na spotkanie, Twoje CV najprawdopodobniej nie przeszło pozytywnie naszej pierwszej weryfikacji. Być może nasze spotkanie musi się odbyć po jakimś czasie. Jeżeli natomiast nie dostałeś/ dostałaś od nas informacji po spotkaniu, skontaktuj się z nami, oznacza to, że albo potrzebujemy więcej czasu na decyzję albo w codziennym zabieganiu  przypomnij się osobie, z którą odbyło się spotkanie.

    Obsługiwane typy plików: .txt .doc .pdf

    * - pola obowiązkowe