fbpx

Prawnik/Aplikant w Zespole Prawa Procesowego

Data ogłoszenia: 09.04.2024 Lokalizacja: Poznań, Warszawa, Wrocław

Specjalizacja: procesy odszkodowawcze,  procesy frankowe i reprezentacja procesowa

Zakres obowiązków:

  • przygotowywanie pism procesowych oraz reprezentacja Klientów w postępowaniach sądowych lub mediacyjnych,
  • opiniowanie projektów porozumień lub przygotowywanie projektów ugód,
  • wsparcie w przygotowywaniu opinii prawnych oraz analiz,
  • analiza przepisów prawnych, orzecznictwa sądów powszechnych oraz europejskich w celu rekomendacji dotyczącej prowadzonych sporów,
  • współpraca z członkami innych zespołów w przygotowywaniu interdyscyplinarnych informacji i opinii prawnych,
  • monitorowanie zmian przepisów prawnych mających wpływ na działalność Klientów Kancelarii i toczące się spory sądowe,
  • realizacja innych zadań ustalonych przez kierownika zespołu,

Wymagania:

  • osoby w trakcie aplikacji radcowskiej,
  • dobra znajomość przepisów procedury cywilnej i przepisów prawa cywilnego,
  • dobra organizacja pracy własnej,
  • samodzielność i dynamika działania,
  • sumienność i odpowiedzialność,
  • wysoka motywacja do pracy,
  • umiejętność podejmowania decyzji i rozwiązywania problemów oraz pracy pod presją,
  • doświadczenie w procesach dot. kredytów frankowych lub przy opiniowaniu kontraktów będzie dodatkowym autem.

Oferujemy:

  • możliwości rozwoju merytorycznego,
  • pracę z własnym podziałem obowiązków i określonymi perspektywami rozwoju,
  • kulturę feedbacku i wsparcie pozostałych członków zespołu,
  • wpływ na ergonomię pracy, w tym wykorzystanie narzędzi legal automation.
  • możliwość finansowania aplikacji (dodatkowa umowa),
  • długoterminowy rozwój współpracy (również po uzyskaniu uprawnień zawodowych),
  • pakiet sportowy Mulitisport wraz z dofinansowaniem.

Jak przygotować zgłoszenie

Pamiętaj, żeby umieścić w zgłoszeniu klauzulę RODO i dać nam znać, czy interesuje Cię tylko aktualne ogłoszenie, czy możemy mieć Twoje dane dłużej – na potrzeby kolejnych rekrutacji w Zespole Prawa Procesowego lub rekrutacji do innych zespołów. Zanim prześlesz nam swoje dokumenty aplikacyjne, zapoznaj się z zasadami przetwarzania przez Kancelarię danych osobowych (informacje znajdziesz na stronie internetowej pod adresem:  https://piszcz.pl/pl/polityka-bezpieczenstwa/ – jeżeli trafi do nas Twoje zgłoszenie przyjmiemy, że masz już tę lekturę za sobą.

I na koniec

Staramy się dawać informację zwrotną co do wszystkich otrzymanych zgłoszeń, ponieważ jest dla nas ważne, żeby jasno sformułować wzajemne oczekiwania i nie zostawiać Kandydatów w zawieszeniu. Jeżeli nie zaprosiliśmy Cię na spotkanie, Twoje CV najprawdopodobniej nie przeszło pozytywnie pierwszej weryfikacji. Być może nasze spotkanie musi się odbyć po jakimś czasie. Jeżeli natomiast nie otrzymałeś/ otrzymałaś od nas informacji po spotkaniu skontaktuj się z nami – oznacza to, że albo potrzebujemy więcej czasu na decyzję lub przypomnij się osobie, z którą odbyło się spotkanie.

    Obsługiwane typy plików: .txt .doc .pdf

    * - pola obowiązkowe