fbpx

WEBINAR ”Prawo pracy w czasie pandemii koronawirusa”

Szanowni Państwo,

Zapraszamy na bezpłatny Webinar organizowany przez Zespół Kancelarii Prawnej Piszcz i Wspólnicy ”Prawo pracy w czasie pandemii koronawirusa”,

podczas którego specjaliści naszej Kancelarii poruszą kluczowe dla przedsiębiorców zagadnienia z obszaru prawa pracy, mające istotny wpływ na

działalność firm.

Termin: 6 kwietnia 2020, godz: 11.00  (czas trwania 90 minut)

Agenda

Podczas Webinaru zostaną omówione m.in następujące zagadnienia:

  • nieobecności w pracy w czasie epidemii, jak je usprawiedliwiać oraz wynagradzać (kwarantanna, zasiłki, zwolnienia z pracy),
  • obowiązki pracodawcy w obszarze BHP,
  • dopuszczenie pracownika (lub nie) do pracy,
  • możliwość uelastycznienia czasu pracy,
  • zmiany warunków wynagradzania, zawieszenie układów oraz regulaminów,
  • kwestie dotyczące pracy zdalnej,
  • zasady wynagradzania pracowników w czas przestoju,
  • możliwość wysłania załogi na urlopy,
  • propozycje pomocy  dla przedsiębiorców (m.in. dofinansowania do miejsc pracy, odroczenia lub zwolnienia ze składek, świadczenia postojowe – jaki ostatecznie zakres i dla kogo),
  • aspekt sytuacji cudzoziemców (legalizacja pobytu i pracy w czasie epidemii),
  • rozwiązania dla pracodawców stanowiących część infrastruktury krytycznej.

Prowadzący: Kancelaria Prawna Piszcz i Wspólnicy sp.k.

Joanna Staniewicz

Radca prawny. Specjalizuje się w prawie cywilnym i administracyjnym, w szczególności w prawie pracy oraz zamówień publicznych. Posiada bogate doświadczenie w doradztwie pracodawcom w zakresie nawiązywania i rozwiązywania stosunków pracy, w tym prowadzeniu spraw przed sądami powszechnymi. Wielokrotnie brała udział w przygotowaniu i negocjowaniu wewnątrzzakładowych aktów prawa pracy.

Zajmuje się również kompleksowym doradztwem przy stosowaniu prawa zamówień publicznych zarówno przez zamawiających, jak i wykonawców. Posiada bogate doświadczenie praktyczne w zakresie przygotowania oraz prowadzenia postępowań o udzielenie zamówień publicznych. Reprezentuje strony przed KIO.

Wojciech Wołoszczak

Radca prawny. W dotychczasowej praktyce zawodowej zajmował się bieżącą obsługą prawną podmiotów gospodarczych w zakresie prawa cywilnego oraz indywidualnego prawa pracy. Brał udział w przygotowywaniu analiz due diligence firm w procesach przejęć i reorganizacji podmiotów gospodarczych, sporządzał opinie i ekspertyzy prawne, redagował i opiniował umowy. Posiada duże doświadczenie w prowadzeniu sporów sądowych z różnych dziedzin prawa oraz w zakresie postępowań zabezpieczających.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa do udziału.

    * - pola obowiązkowe