fbpx

Wojciech Wołoszczak

Radca prawny, zastępca kierownika zespołu procesowego, członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Stałą praktykę zawodową rozpoczął w 2006 roku w Kancelarii radcy prawnego Tomasza Działyńskiego. W latach 2007 – 2010 współpracował z Kancelarią Prawną Działyńska i Partnerzy, a następnie do 2012 roku z kancelarią Grynhoff, Woźny i Wspólnicy sp.k. Od roku 2012 współpracuje z Kancelarią Prawną Piszcz i Wspólnicy sp.k.

W dotychczasowej praktyce zawodowej zajmował się bieżącą obsługą prawną podmiotów gospodarczych w zakresie prawa cywilnego oraz indywidualnego prawa pracy. Brał udział w przygotowywaniu analiz due diligence firm w procesach przejęć i reorganizacji podmiotów gospodarczych, sporządzał opinie i ekspertyzy prawne, redagował i opiniował umowy. Posiada duże doświadczenie w prowadzeniu sporów sądowych z różnych dziedzin prawa oraz w zakresie postępowań zabezpieczających.

Wojciech Woloszczak
Wojciech Wołoszczak Radca prawny wojciech.woloszczak@piszcz.pl Tel: +48 61 859 44 44 Języki: angielski
  • doradca prawny przy opracowywaniu strategii procesowych i prowadzeniu sporów;
  • reprezentuje przedsiębiorstwa transportowe w zakresie sporów z kierowcami o diety i ryczałty za noclegi;
  • prowadzi w imieniu wierzycieli postępowania mające na celu przeciwdziałanie skutkom wyzbywania się majątku przez dłużników;
  • doradca przedsiębiorców w zakresie opracowywania i opiniowania umów, w tym umów agencyjnych w branży energetycznej i handlowej;
  • posiada doświadczenie przy sporządzaniu analiz due diligence przedsiębiorców;
  • doradca w procesach restrukturyzacji i upadłości przedsiębiorców.