Daniel Dudek

Aplikant radcowski przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu. Absolwent prawa oraz administracji na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Dotychczasowe doświadczenie zawodowe zdobywał w kancelarii prawnej specjalizującej się w obsłudze sektora e-commerce, w kancelarii komorniczej, w prokuraturze wojskowej oraz w urzędzie Miasta Poznania, w tym między innymi w Biurze Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Poznaniu.

Specjalizuje się w prawie ochrony danych osobowych oraz ochrony konkurencji i konsumentów. Brał udział w projektach z zakresu wdrożenia RODO w jednostkach samorządowych. Uczestniczył w audytach ochrony danych osobowych oraz w przygotowywaniu dokumentacji zgodnej z RODO dla podmiotów z branży transportowej i produkcyjnej. Sporządzał regulaminy sklepów internetowych oraz opiniował i przygotowywał polityki prywatności. Zajmował się wsparciem dla działów sprzedaży, w tym w szczególności w kwestiach związanych z funkcjonowaniem działu obsługi klienta w procesie rozpatrywania reklamacji oraz w związku z postępowaniami przed powiatowym rzecznikiem praw konsumentów.

Ma doświadczenie w zakresie obsługi sektora publicznego – przygotowywał projekty uchwał i zarządzeń dla organów gminnych, zajmował się obsługą procesu udostępniania informacji publicznej i sporządzał projekty opinii dotyczące bieżącego funkcjonowania jednostek samorządowych.

Interesuje się szeroko rozumianym prawem nowych technologii, w tym zagadnieniami związanymi z cyberbezpieczeństwem i ochroną informacji oraz rozwojem alternatywnych modelu energetycznych, w tym w oparciu o technologię blockchain.

Daniel Dudek
Daniel Dudek PrawnikAplikant radcowski daniel.dudek@piszcz.pl Tel: +48 61 859 44 44 Języki: angielski